نکات مهم در نگهداری و استفاده از مخزن گاز

در ادامه مقاله مخزن گاز چیست به چند نکته ویژه جهت نگهداری از این محصول اشاره کرده ایم. جهت جلوگیری از آسیب و صدمه به مخزن گاز نکات زیر را رعایت کنید:

 • مخازن گاز باید دور از تابش و بارش مستقیم در فضای باز قرار بگیرند.
 • هنگام نصب مخزن گاز مایع توجه داشته باشید که با زمین برخورد نداشته باشد. جهت جلوگیری از این آسیب، می توانید از پالت های چوبی استفاده نمایید.
 • اگر قصد استفاده از چندین مخزن را در کنار یکدیگر دارید، توجه داشته باشید که فاصله مناسبی بین آنها ایجاد شده باشد تا با یکدیگر برخورد نداشته باشند.
 • توجه داشته باشید که مخازن در مجاورت مواد آتش‌ زا و دستگاه هایی که جرقه تولید می کنند، قرار نگرفته باشند.
 • جهت جابه جایی مخازن از کشیدن و غلطاندن آنها پرهیز کنید. همچنین برای حمل مخازن، از جرثقیل یا بالابر دستی می توانید استفاده کنید.
 • محل نصب مخازن گاز باید به دور از هرگونه آلودگی های مواد چرب باشد.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از مخزن گاز

نکات مهم در خرید مخزن گاز

هنگام خرید مخزن گاز به چند نکته کاربردی توجه داشته باشید. در ادامه مبحث مخزن گاز و کاربردهای آن، به نکات مهم هنگام خرید این محصول اشاره خواهیم کرد:

 1. همانطور که در ابتدا گفته شد، این مخازن از جنس های گوناگون فولادی، چدنی و … برخوردار هستند. نوع فولادی این محصول از محبوب ترین نوع مخازن گاز به شمار می آید. پس هنگام خرید این محصول به جنس ساختار آن توجه داشته باشید.
 2. هنگام خرید این محصول به اندازه ضخامت جداره آن با توجه به کاربرد مد نظر خود، توجه نمایید.
 3. از نکات دیگری که حین خرید مخزن باید به آن توجه داشته باشید، شکل ظاهری یا هندسه مخزن است.
 4. پیش از خرید این محصول به محل نصب مخزن توجه داشته باشید. با توجه به فضایی که در اختیار دارید، باید مخزن مناسب را انتخاب نمایید.
 5. توجه داشته باشید که برند و شرکت تولیدکننده مخزن گاز معتبر باشند.

جهت خرید مخزن گاز در سایت زاگرا صنعت می توانید مشخصات محصول مورد نظر خود و قیمت انواع مخزن گاز را مشاهده نمایید و بهترین انتخاب را داشته باشید.